Straż Pożarna w przedszkolu

Dnia 30.05.18r. nasze przedszkole odwiedzili strażacy - ojcowie dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Panowie: W. Krawczyk, J. Ściana, Ł. Jabłecki w trakcie spotkania przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych. Prowadzą również wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi.

Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe i dowiedziały się w jakich koloicznościach można ich używać.

Największą atrakcję nasi goście zostawili na koniec. Na teren przedszkola wjechał na sygnałach dźwiękowych i świetlnych wóz strażacki. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie spechalistycznego wozu. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki mogły wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej, mogły również przymierzyć specjalistyczny i jakże ciężki strój, w którym strażacy gaszą pożary.

Dzieci brały także udział w zawodach strażackich. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem tej chwili. Z pewnością wielu chłopców marzy, by w przyszłości zostać strażakiem. Uwieńczeniem spotkania była tęcza wodna z której skorzystały wszystkie dzieci. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i wręczeniem podziękowań.

Dziękujemy strażakom za przybycie i atrakcyjne zajęcia. Życzymy wszystkim wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.

Straż pożarna w przedszkolu

Utworzono dnia 13.06.2019, 22:58