I rocznica nadania imienia

I rocznica nadania szkole imienia

Kornela Makuszyńskiego

10 czerwca 2009 roku

10 czerwca 2009 obchodziliśmy pierwszą rocznicę nadania naszej szkole imienia Kornela Makuszyńskiego. Tego dnia zjawiło się u nas wielu gości, którzy razem z całą społecznością szkolną świętowali imieniny szkoły. Po części oficjalnej uroczystości został odczytany list uczniów szkoły do Patrona. List ten powędrował do adresata drogą powietrzną - przywiązany do baloników poszybował prosto do nieba. Następnie wszyscy zostali zaproszeni przez koziołka Matołka w podróż po Europie. Najpierw zagościliśmy w Szwecji, gdzie akurat obchodzony był dzień św. Łucji. Spotkaliśmy tutaj piękne dziewczęta tańczące w wieńcach ze świecami. Następnie koziołek skierował swoje kroki do Włoch. Natrafił na karnawał w Wenecji i rozbawione zamaskowane postaci. Potem skierowaliśmy się do Grecji. Koziołek dotarł aż na górę Olimp, gdzie miał okazję porozmawiać z zamieszkującymi ją greckimi bogami. Dalsza droga zawiodła koziołka do Bułgarii, dokąd trafił 1 marca - w dzień Baby Marty. Tutaj poznaliśmy ludowe zwyczaje związane z tym nieznanym u nas świętem. Na koniec zmęczony i głodny koziołek zawędrował do stolicy Austrii, Wiednia - miasta artystów. Tutaj, w pięknej kawiarni wysłuchał legendy o torcie Sachera. Tak skończyła się nasza podróż przez Europę.  Teraz nadeszła pora życzeń i prezentów od gości. Przemówili wójt Gminy Ostrów Wielkopolski pan Piotr Kuroszczyk, pani wizytator Irena Dobra, świeżo upieczony poseł na sejm RP pan Piotr Walkowski, radny gminny pan Henryk Kwiecień, sołtys Wysocka pan Walerian Florczyk oraz przedstawiciele Rady Rodziców pan Lidia Kurka i pan Roman Sobczyński. A na koniec uczta - bo na wszystkich zmęczonych wędrowców również czekał tort.

I rocznica nadania szkole imienia

Utworzono dnia 23.06.2019, 17:49