nadanie imienia szkole

Uroczystość nadania szkole

imienia Kornela Makuszyńskiego

11 czerwca 2008 roku

11 czerwca 2008 roku pozostanie już na zawsze pamiętną datą w historii naszej szkoły. Tego dnia miała miejsce uroczystość nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego. Rok wcześniej odbyły się wybory, w których wzięli udział nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również znaczna część społeczności wysockiej. Więszością głosów wybrano w nich na Patrona naszej szkoły Kornela Makuszyńskiego.

To wydarzenie rozpoczęło rok intensywnej pracy, dzięki której poznaliśmy postać przyszłego Patrona - jego życiorys, tówrczość i życiową filozofię. Odbyły się debaty o Patronie, konkursy plastyczne dla dzieci i rodziców. Dzień nadania imienia był ukoronowaniem całorocznego wysiłku.

Uroczystość rozpoczęliśmy udziałem we Mszy Świętej celebrowanej przez księdza biskupa Stanisława Napierałę. Oprócz uczniów i nauczycieli zjawili się na niej zaproszeni goście - Przewodniczący Rady Powiatu pan Piotr Walkowski, przedstwaiciele władz gminnych z wójtem panem Piotrem Kuroszczykiem, przedstawicielka Kuratorium w Kaliszu pani Maria Niedziela, przedstawiciele Rady Sołeckiej z sołysem Wysocka panem Walerianem Florczykiem, emerytowani nauczyciele, dyrektorzy szkół z Gminy Ostrów, absolwenci, rodzice uczniów oraz mieszkańcy Wysocka, którzy w ciągu minionych lat zasłużyli się pracą na rzecz szkoły. W czasie Mszy Świętej ksiądz biskup poświęcił sztandar ufundowany przez radnego gminy pana Henryka Kwietnia, radnego powiatowego pana Piotra Walkowskiego oraz Radę Rodziców.

Dalsza część uroczystości odbywała się przed szkołą. Przewodniczący Rady Gminy pan Stefan Matuszak odczytał akt nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego, a następnie odsłonięto pamiątkową tablicę, którą ufundował Wójt Gminy. Tablica została poświęcona przez księdza kanonika Jerzego Adamczaka. Po części oficjalnej goście mieli możliwość zwiedzenia świeżo wyremontowanego budynku szkoły, w którym na honorowym miejscu zawisł ufundowany przez Radę Rodziców portret Patrona. Zwiedzający obejrzeli również wystawę prac uczniów oraz efekt  konkursu dla rodziców - maskotki przedstawiające bohaterów utworów Kornela Makuszyńskiego.

Następnie wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury. Tutaj przedstwiciele klas złożyli ślubowanie na sztandar. Dyrektor szkoły pani Alicja Wawrzyniak i niektórzy goście wygłosili przemówienia. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Przez scenę przewinęły się postaci z książek Kornela Makuszyńskiego, które spotkały tu samego autora. Na zakończenie na wszystkich zgromadzonych czekał poczęstunek.

uroczystość nadania szkole imienia

Utworzono dnia 22.05.2019, 22:20