Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

W styczniu i lutym 2019 r. w naszej szkole realizowany był międzynarodowy projekt edukacyjny „Dzień Bezpiecznego Internetu 2019”. Celem projektu było uwrażliwienie uczniów na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci oraz  podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat cyberprzemocy i jej konsekwencji. Dzieci z klasy I  uczestniczyły
w zajęciach edukacyjnych  „Necio.pl – zabawa w Internet”, a dla uczniów klas IV-VIII zostały przeprowadzone zajęcia poruszające problem cyberprzemocy „Gdzie jest Mimi?”. Ponadto chętni uczniowie klas I-II wzięli udział w konkursie plastycznym „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Na spotkaniu z rodzicami zostały rozdane ulotki „Jak możesz pomóc ofiarom cyberprzemocy?”

Na spotkaniu podsumowującym realizację projektu cała społeczność szkolna miała okazję zobaczyć przedstawienie profilaktyczne „Komputer, mój przyjaciel czy wróg?” przygotowane przez uczniów klas VII i VIII. Następnie animowane awatary utworzone przez uczniów klasy VII w programie Voki przypomniały najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania
z Internetu. Wszyscy zgromadzeni obejrzeli pouczający filmik edukacyjny pt. „Głupek” z serii „Owce z Sieci”. Na koniec laureaci konkursu plastycznego zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

"Dzień Bezpiecznego Internetu 2018"

W lutym 2018 r. w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny "Dzień Bezpiecznego Internetu 2018". DBI organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę- realizatorzy unijnego programu "Łącząc Europę". Celem projektu było podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat internetu oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci.

Dzieci z klasy I i III uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych "Necio.pl - zabawa w internet", a dla uczniów klas IV - VII zostały przeprowadzone zajęcia "Internet bez hejtu". Ponadto chętni uczniowie wzięli udział w konkursach plastycznych: "Mój strażnik internetu" (klasy I i III) i "Bezpieczeństwo w Internecie" (klasy IV - VII).

Na spotkaniu podsumowującym realizację projektu można było podziwiać wystawę prac plastycznych uczniów. Ponadto uczniowie i nauczyciele mieli okazję zobaczyć dwa zabawne i jednocześnie pouczające filmiki edukacyjne z serii "Owce z Sieci". Uczniowie starszych klas uczestniczyli w debacie pt. "Internet - korzyści i zagrożenia". Laureaci konkursów otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki.

Koordynatorem projektu była pani Izabela Konieczna.

Utworzono dnia 19.05.2019, 20:08