Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamietaj

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła wraz z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg, przystąpiła do współtworzenia ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIETAJ!”. Ideą kampanii było wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w społeczeństwie, w którym tak ważną rolę odgrywają technologie informacyjno – komunikacyjne.
Głównym celem kampanii było przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci, wzmacnianie więzi rodzinnych, rozwijanie kreatywności uczniów oraz kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.
Dołączając do projektu otrzymaliśmy 100 przygotowanych przez organizatorów kartek świątecznych, które rozdaliśmy wszystkim uczniom klas V – VIII oraz ich wychowawcom. Wypisaliśmy i ozdobiliśmy wszystkie kartki na godzinach wychowawczych. Następnie Samorząd Uczniowski wraz z koordynatorem kampanii, wszystkie kartki wrzucił do skrzynek pocztowych domków jednorodzinnych w Wysocku Wielkim na ul. Kościelnej.
Tradycyjnym sposobem, sprawiliśmy radość i przyjemność osobom bliskim, starszym i samotnym.
Uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w konkursie, którego zadanie polegało na wykonaniu  filmu maksymalnie 2 minutowego, który promować i rozwijać będzie nazwę kampanii IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ. Zapraszamy do obejrzenia filmu.
Koordynatorem działania była p. Kornelia Kowalska.

idą święta...

Utworzono dnia 10.01.2020, 18:54