Irlandia w szkole 2021

Projekt edukacyjny „Irlandia w szkole”

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła wznowiła współpracę z Fundacją Kultury Irlandzkiej przystępując do realizacji kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu „Irlandia w szkole”, który jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich. Celem projektu jest wszechstronne poznanie Irlandii, jej historii, kultury, tańca, muzyki i tradycji. Projekt realizowany był w klasie IV.
11 marca br. czwartoklasiści uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na platformie Zoom„Jak tańczyć po Irlandzku?” – rodzaje tańca irlandzkiego oraz wpływ historii na ich rozwój. Zajęcia prowadziła pani Małgorzata Szarycz – certyfikowana nauczycielka tańca irlandzkiego, właścicielka szkoły tańca Irish Spin z Wrocławia. Natomiast 26 marca br. klasa IV wzięła udział w zajęciach edukacyjnych na platformie Teams „Czy Irlandia jest kobietą? – śladami inspirujących kobiet rodem z Zielonej Wyspy. Zajęcia były zorganizowane przez panią Justynę Mazurek Schramm – wiceprezes Zarządu Fundacji Kultury Irlandzkiej.
W ramach projektu w maju odbył się „Tydzień z Irlandią” – cykl czterech lekcji online poświęconych poszerzeniu wiedzy uczniów klasy IV na temat „Zielonej Wyspy”: „Irlandiaw pigułce - lekcja kulturowa”, „Interaktywne quizy wiedzy o Irlandii”, „Wirtualne wycieczki po  zabytkach  Irlandii” oraz  „Selfie z  Irlandią”. Następnie uczniowie mieli możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy w „Konkursie Wiedzy o Irlandii”. Na spotkaniu podsumowującym realizację projektu pod koniec maja zostały ogłoszone wyniki konkursu. Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy. Udział w projekcie był niezapomnianym spotkaniem z kulturą irlandzką oraz źródłem wielu ciekawostek i cennych informacji. Koordynatorem projektu była nauczycielka języka angielskiego pani Izabela Konieczna.

Irlandia w szkole 2021

Utworzono dnia 27.07.2021, 16:45