Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Z okazji 30 rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka, a także Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w listopadzie w naszej szkole podjęte zostały różne działania.
W klasach V-VIII przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne ,,Dla każdego dziecka, dzieciństwo!” podczas których wykorzystano przygotowane prezentacje multimedialne, filmy i materiały udostępniane na stronie Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci – UNICEF Polska. Młodsze dzieci wykonały prace plastyczne pt. „Moje dzieciństwo” na kółku plastycznym. Ponadto, wszyscy uczniowie ubrani na niebiesko uczestniczyli w „Marszu Praw Dziecka”. Ważnym punktem projektu było zorganizowanie obchodów  Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, w których uczestniczyła cała społeczność szkolna. Podczas apelu uczniowie klasy VIII przedstawili prezentację na temat praw dziecka. Wszyscy zgromadzeni obejrzeli filmy edukacyjne „UNICEF – 70 lat pomocy dzieciom” oraz  „Szkoła w Mali UNICEF”, a także wysłuchali „Piosenki o Prawach Dziecka”, którą zaśpiewały uczennice starszych klas. Chętni uczniowie wzięli udział w quizie Kahoot „Zostać ekspertem w zakresie praw dziecka”.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 08.01.2020, 19:02