Poznajemy Wielką Brytanię i Irlandię Północną

W marcu 2018 r. w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny "Poznajemy kraje anglojęzyczne - Wielka Brytania i Irlandia Północna".

Celem projektu było rozwijanie zainteresowania językiem angielskim, wzbogacenie wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz kształtowanie postawy otwartości wobec innych kultur. W ramach projektu chętni uczniowie klas IV - VII wzięli udział w konkursie "Walia - prezentacja multimedialna" oraz "Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej". Przez cztery tygodnie uczniowie przygotowywali prezentacje w programie Power Point, a także zdobywali wiedzę do konkursu metodą projektu WebQuest. Uczniowie szukali odpowiedzi na 10 pytań tygodniowo korzystając ze źródeł internetowych. Wyniki obu konkursów zostały ogłoszone podczas "Dnia Języka Angielskiego". W tym dniu został przeprowadzony "Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej". Do tego celu została wykorzystana aplikacja "Quizizz" służąca do tworzenia quizów online. Następnie odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu. 3 najlepsze prezentacje zostały przedstawione, a wyniki obu konkursów ogłoszone. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. Na koniec uczniowie dokonali oceny projektu za pomocą programu internetowego ClassroomScreen.

Koordynatorem projektu była pani Izabela Konieczna.

Laureaci konkursu "Walia - prezentacja multimedialna":

I miejsce: Klaudia Kaźmierczak

II miejsce: Wiktoria Chowańska

III miejsce: Weronika Nawrot

Laureaci "Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej":

I miejsce: Anna Kasiura

II miejsce: Wiktoria Chowańska