rok 2023/2024

Antonina Żuk kl. V

Jan Wywijas kl. IV

Igor Kalina kl. IV

Członkowie Samorządu Uczniowskiego to najbardziej zapracowani ludzie w szkole. Nasi koledzy i koleżanki postawili na nas, więc teraz musimy się starać. Najbardziej widać nas, kiedy organizujemy szkolne imprezy, a zdarza się to kilka razy w roku. Nie myślcie tylko, że to tylko zwykłe dyskoteki. Owszem, lubimy potańczyć, ale przy każdej okazji organizujemy, przygotowujemy i przeprowadzamy mnóstwo przeróżnych konkursów. Najpierw obchodzimy Dzień Chłopca. Potem jest Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Kobiet z konkurencjami dla klasowych drużyn dziewcząt i wreszcie Dzień Samorządności Szkolnej. Tradycyjnie obchodzimy go pierwszego dnia wiosny. Oprócz topienia Marzanny są w planie konkurencje dla klasowych zespołów i zawody sportowe. Ponadto przeprowadzamy wiele konkursów klasowych i indywidualnych. Oczywiście nasza działalność to nie tylko zabawa. W listopadzie przeprowadzamy już od kilku lat akcję "Znicz" - porządkujemy na cmentarzu groby, którymi nikt się nie zajmuje. Przez cały rok jesteśmy odpowiedzialni za przeprowadzania comiesięcznych apeli. Prowadzimy też kronikę. W czerwcu musimy się zająć wyborami do nowego Samorządu. Zawsze pamiętamy o tym, że jesteśmy przedstawicielami wszystkich uczniów naszej szkoły, więc dbamy o ich interesy.