Cudze chwalicie...

Utworzono dnia 23.05.2019, 19:21

"CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE" - WYCIECZKA PO NASZEJ GMINIE

11 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanej ze środków Funduszu Grantowego Dobre Sąsiedztwo wycieczce po Gminie Ostrów Wielkopolski. W ten sposób szkoła zrealizowała projekt "Cudze chwalicie, swego nie znacie". W ramach projektu uczniowie zwiedzili zabytkowe kościoły w Sobótce i Szczurach. Odwiedzili też pałac Lipskich w Lewkowie.
Ogromne zainteresowanie wzbudził pobyt na lotnisku w Michałkowie. Dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska szybowców i samolotów rolniczych, a najodważniejsi wdrapali się do kabiny pilota. W Michałkowie na wszystkich uczestników wycieczki czekał też pyszny obiad. Nie zabrakło słodkiej niespodzianki w postaci lodów.
Podsumowaniem wycieczki był konkurs wiedzy o zwiedzanych wcześniej miejscach. Najlepsi zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Dzięki współpracy z RR uczniowie otrzymali również drugie śniadanie i orzeźwiające napoje. Wycieczka okazała się doskonałym pomysłem. Zazwyczaj wyruszamy na dalekie wyprawy turystyczne do różnych odległych zakątków Polski, gdy tymczasem ciekawe miejsca i wartościowe zabytki czekają na nas tuż za miedzą.
Data wycieczki była nieprzypadkowa. W ten sposób postanowiliśmy uczcić szóstą rocznicę nadania naszej szkole imienia Kornela Makuszyńskiego.