Spotkanie z kosmetyczką

W ramach innowacji pedagogicznej "Poznaj moją rodzinę" dnia 26.02.18r. grupę "Jeżyki" odwiedził jeszcze jeden niezwykły gość. Była nim pani Aldona Roguszna - kosmetyczka, mama Nikodema. Pani Aldona zapoznała dzieci ze specyfiką wykonywanego przez siebie zawodu. Dzieci dowiedziały się, że kosmetyczka to osoba pracująca w gabinecie kosmetycznym, mająca uprawnienia do wykonywania zawodu. Atutem tego zawodu jest znajomość preparatów kosmetycznych, ich składu, zastosowania i działania. Do kompetencji kosmetyczki należy wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej.

Pani Aldona uświadomiła dzieciom jak należy dbać o higienę skóry już od najmłodszych lat by była piękna i zdrowa. Uwagę skupiła na diecie, która ma wpływ na zdrowie nie tylko skóry ale całego organizmu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przekazywanych wiadomości, po czym zadawały pytania. Nasz gość pokazał dzieciom przybory, które wykorzystuje w codziennej pracy: pędzle do makijażu, palety, cienie do powiek, pilniki, szczoteczki, maskary, lakiery do paznokci oraz kremy.Dzieci miały możliwość wykonania zabiegów kosmetycznych: maseczki ze świeżych ogórków, peelingu rąk z wykorzystaniem fusów, malowania paznokci na dowolnie wybrany przez siebie kolor. Zabiegi te dały dzieciom możliwość poczucia się jak w prawdziwym gabinecie kosmetycznym. W ramach spotkania odbył się również pokaz zabiegu upiększającego na osobie dorosłej.

Na zakończenie spotkania pani Aldona przygotowała upominki, a dzieci w ramach podziękowania wręczyły kwiatki. Spotkanie z kosmetyczką dostarczyło dzieciom wiele radości i zaangażowania ze strony dzieci, co przekłada się na prowadzenie dalszych zabaw tematycznych w kąciku "Uroda". Cieszymy się, że mogliśmy bliżej poznać ten zawód.

spotkanie z kosmetyczką

Utworzono dnia 14.06.2019, 13:17