Spotkanie z marynarzem

Grupa "Jeżyki" gościła w czwartek 19.04.18r. tatę Magdy pana Radosława Świętochowskiego, który z zawodu jest marynarzem. Na co dzień pracuje poza granicami naszego kraju w międzynarodowym transporcie wodnym jako oficer nawigator i posługuje się tylko językiem angielskim. Dzieci uświadomiły sobie, że ukończenie Akademii Morskiej wymaga systematycznej nauki, sprawności fizycznej i ciężkiej pracy każdego dnia.

W prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się ciekawostek z życia marynarzy na statku, ukazujące pracę i rozrywki dnia codziennego. Tata Magdy omówił zastosowanie przyniesionych przez siebie przedmiotów wykorzystywanych w jego pracy: mapy nawigacyjne, lornetkę i przenośnik nawigacyjny. Pokazał fotografie pomieszczeń oraz urządzeń znajdujących się na statku. Przybyły gość w ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy i międzynarodowym transporcie wodnym. Ukazał nam ciekawe miejsca, które przebył na szlakach morskich. Opowiedział o przyrodzie morskiej, która jest bogata w różnorodność roślin, ryb i ptaków. Ukazał także zagrożenia czyhające na morzach i oceanach. W trakcie spotkania dzieci wspólnie z marynarzem brały udział w zabawach ruchowych przy muzyce. Ważną częścią spotkania były pytania zadawane przez dzieci, na które otrzymały wyczerpującą odpowiedź. Spotkanie zakończyło się wręczeniem certyfikatów dla dzieci, podziękowaniem dla pana Świętochowskiego, wspólnym zdjęciem oraz przyjęciem w stylu marynarskim.

Spotkanie to na długo zostanie w naszej pamięci i na pewno poszerzyło naszą wiedzę i nasze horyzonty.

"SPOKOJNYCH WÓD, SZYBKICH I SZCZĘŚLIWYCH POWROTÓW DO DOMU ŻYCZY GRUPA PRZEDSZKOLNA JEŻYKI".

spotkanie z marynarzem

Utworzono dnia 13.06.2019, 22:32