Wycieczka klasy I i II do Poznania

Utworzono dnia 29.05.2019, 11:01

W tym roku klasy I i II wybrały się pod opieką swoich wychowawczyń, pani Małgorzaty Kardas i pani Gabrieli Ograbek, do stolicy naszego województwa. Wycieczka odbyła sie pod hasłem "Jestem Wielkopolanką, jestem Wielkopolaninem". Wszyscy zebrali się przed szkołą wczesnym rankiem i w doskonałych humorach wyruszyli w drogę.

Pogoda nie rozpieszczała wycieczkowiczów. Siąpił drobny deszczyk, na szczęście jednak omijał ich duży deszcz, który padał, kiedy jechali autokarem. Nie przeszkadziło to na szczęście w obejrzeniu poznańskiego rynku wraz z ratuszem i słynnymi koziołkami. Dzieci zobaczyły też Ośrodek Sportu i Rekreacji Malta, który mogli podziwiać z okien wagoników podczas przejażdżki kolejką wąskotorową.

Jednak najbardziej wyczekiwanym punktem programu byla wizyta w Muzeum Czekolady. Uczniowie dowiedzieli się wszytkiego o historii kakao, uprawie tej rośliny i jej drodze do Europy oraz o wyrobie czekolady, mieli okazję, żeby spróbować pysznych czekoladowych wyrobów. Następnie wzięli udział w  warsztatach Czekoladowe koziołki. Każdy wyprodukował tabliczkę czekolady z wybranymi przez siebie dodatkami. To była naprawdę słodka wycieczka. Wycieczkowicze szczęśliwi wrócili do Wysocka.