Ogień

Utworzono dnia 16.06.2022, 17:24
Tematem innowacji pedagogicznej w miesiącu maju był ogień. Dzieci poznały właściwości ognia jako groźnego i pożytecznego żywiołu oraz sposoby wykorzystywania go w życiu codziennym. Obserwowały efekty spalania wełny metalowej, papieru, zimnych ogni oraz świeczek
Eksperymenty z ogniem były okazją do rozmowy na temat zagrożeń związanych ze zjawiskiem ognia oraz bezpiecznych sposobów postępowania w chwili zagrożenia.
Poznały instytucje pomagające ludziom podczas pożaru, znają ich numery alarmowe, wiedzą jak je wezwać.
Dzięki współpracy z rodzicami dopełnieniem był przyjazd Ochotniczej Straży Pożarnej z Wysocka Wielkiego oraz Wysocka Małego. Dzieci miały możliwość zobaczyć wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas powoli, wypadków samochodowych czy też pomocy w zdejmowaniu kotów z drzew.
Strażacy przy pomocy fantoma uczyli dzieci zasad sztucznego oddychania, po czym same przedszkolaki ochoczo zabrały się do udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki aktywnie wzięły udział w zabawie przygotowanej przez strażaków- bieg slalomem i celowanie w butelkę strumieniem wody.
Dużo radości sprawiło dzieciom polanie mgiełką wodną z węża strażackiego.
Spotkanie zakończyło się wspólnym grillowaniem i pamiątkowym zdjęciem, a wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci.